بلوک شیشه ای

بلوک شیشه ای به بلوک هایی گفته می‌شود که از شیشه ساخته شده و طرح ها ، رنگ ها و ابعاد مختلفی دارند. این قطعات بیشتر جنبه تزئینی دارند و برای جداسازی قسمت های مختلف ساختمان استفاده می شود.

مهمترین فاکتور استفاده از این بلوک ها این است که نور طبیعی را وارد محیط میکنند . برای اتصال میان آجر شیشه ای معمولاً به جای ملات از چسب استفاده می‌شود ولی معمولا با گچ یا سیمان سفید بندکشی می شود. ضخامت آنها در مقایسه با دیوار های سنتی و آجری بسیار کمتر است ولی به دلیل دوجداره بودن این بلوک ها و فضای خلاء بین دوجداره عایق مناسبی برای صدا و رطوبت و گرما میباشند.

بلوک های شیشه ای وزن کمی دارند و ابعاد معمول بلوک های شیشه ای ۲۰ در ۲۰ در ۵ است ولی در طرح ها رنگ ها و ابعاد مختلفی یافت می شود. از انواع مختلف بلوک شیشه ای میتوان  بلوک‌های شیشه‌ای مات ، بلوک‌های شیشه‌ای طرح‌دار، بلوک‌های شیشه‌ای شفاف، بلوک‌های شیشه‌ای رنگی، بلوک‌های شیشه‌ای توپر، بلوک های شیشه ای ضد حریق را نام برد.

تمیز کردن بلوک های شیشه ای بسیار راحت است و بسیار محکمتر از بلوک های سیمانی آجرهای ساختمانی هستند ولی هیچگاه در ساخت دیوار باربر نمیتوان از این بلوک ها استفاده کرد همچنین درمقابل ضربه های سنگین مقاومت کمی از خود نشان میدهند.

دیدگاهتان را بنویسید