شیشه سکوریت

شیشه سکوریت به شیشه ای گفته میشود که در حرارت بالا قرار گرفته و به سرعت سرد می شود، که در این صورت شیشه حاصل دارای مقاومت بالای حرارتی و دارای استحکام میباشد.این شیشه میتواند تا دمای ۲۵۰درجه بالای صفر و ۸۰ درجه زیرصفر را تحمل کند و در مقابل ضربه مقاوم است.

شیشه سکوریت در مکان هایی که استحکام و مقاومت در برابر حرارت و همچنین ایمنی مورد اهمیت باشد، استفاده می شود.برای مثال در عقب خودرو از شیشه های سکوریت استفاده می کنند تا در هنگام شکستن به کسی صدمه نزند. همچنین در ساختمان سازی از شیشه سکوریت در مکان هایی استفاده می شود که احتمال آسیب رساندن به انسان ها وجود داشته باشد و برای درب و پنجره های معمولی در صورتی که ابعاد بزرگ باشد نیز از این شیشه استفاده می شود.

از شیشه سکوریت میتوان بدون قاب برای نمای بالکن و یا در ساخت نرده شیشه ای، شیشه راه پله، شیشه پله فرار، شیشه جان پناه، شیشه دور دوشی حمام، تراس شیشه ای، بالکن شیشه ای، حمام شیشه ای، کف پله شیشه ای، پارتیشن شیشه ای، ویترین مغازه ها، بانک ها و فروشگاه ها و… استفاده کرد ولی توجه به این نکته ضروری است که لبه ها وگوشه های شیشه سکوریت بسیار حساس است و با کوچک ترین ضربه می شکند و در صورتی که قسمتی از شیشه شکسته یا ترک بردارد، کل شیشه فرو میریزد ولی قطعات آن هیچ خطری ندارد درحالی که شیشه های معمولی پس از شکستن به قطعات بزرگ و بسیار تیز و برنده در می آیند.

از آن جایی که شیشه های سکوریت مقاوم در برابر حرارت هستند از آن ها می توان به عنوان شیشه بخاری، شیشه اجاق گاز، درب شیشه ای هود، درب فر، سینک های شیشه ای و… استفاده نمود.

کاربرد این شیشه های نشکن در اتاق عمل و همچنین آزمایشگاه کاملا ضروری است و به همین خاطر از شیشه سکوریت در تمام فضاهای درمانی می توان استفاده نمود.

شیشه سکوریت نسبت به شیشه معمولی در حدود سه برابر بیش تر در برابر تغییرات گرمایی، انتقال اشعه مضر UV ممانعت و مقاومت می کند.

همچنین شیشه های سکوریت قابل هلال شدن هستند و شیشه های هلال از جنس شیشه سکوریت هستند.

روش تولید شیشه سکوریت:

قبل از تولید شیشه سکوریت باید شیشه های خام در اندازه های مورد نیاز برش داده شوند و کاملا شستشو شوند تا عاری از هرگونه گردوغبار و کثیفی شوند و سپس عملیات حرارتی سکوریت شدن برروی آنها صورت گیرد زیرا شیشه سکوریت شده به هیچ عنوان قابل برش یا سوراخ شدن نیست و با کوچکترین برش فرومیریزد.

برای سکوریت کردن شیشه، جام شیشه به صورت یکنواخت گرم شده تا به دمای نرمی شیشه یعنی بالای ۷۰۰ درجه سانتی گراد برسیم. درون کوره شیشه مدام به صورت افقی به وسیله سرامیک های پیشرفته به جلو و عقب حرکت می‌کند تا محصول تولید شده عاری از هرگونه قوس و موج و حباب هوا گردد سپس این شیشه ی گرم شده، به وسلیه ی دمیدن هوای سرد به صورت همزمان به هر دو طرف شیشه سریعا سرد می گردد.

زمانی که شیشه داخل دستگاه می شود،عملیات سردشدن باید در مدت چند ثانیه انجام شود چرا که این امر موجب می شود که هوای داخل شیشه های سکوریت گرفته شود. با توجه به اینکه در مرحله سرد سازی شیشه، لایه های بیرونی به نسبت لایه های درونی زودتر سرد می شوند، میتواند مقاومت شیشه را تا۷ برابر نسبت به شیشه های خام بالاتر ببرد و در صورتی که شیشه بشکند، به ذرات ریزی تبدیل می گردد.

فشارهوا مهمترین عامل در تولید شیشه سکوریت می باشد. هرچه ضخامت تولید این شیشه نازکتر باشد، فشار هوای مورد نیاز بیشتر می شود. مثلا مقدار هوای مورد نیاز جهت سکوریت کردن شیشه ۴ میل حدود ۸۰ برابر سکوریت کردن شیشه ۲۰میل می باشد. به همین علت خیلی از کارخانجات تولید شیشه، توانایی تولید شیشه های سکوریتی به ضخامت ۴ میل را ندارند.

شیشه معمولی و سکوریت پس از شکستن

دیدگاهتان را بنویسید