انواع خدمات شیشه

انواع خدمات متنوع شامل: شیشه های دکوراتیو، شیشه هوشمند، پرده کرکره داخل شیشه

و شیشه های طرحدار توسط گروه صنعتی زمرد قابل اجرا میباشد

دکوراتیو

دکوراتیو، مجموعه‌ای از پروفیل های آلومینیومی، چوبی و یا حتی پلاستیکی است که در بین دوجداره شیشه قرار می‌گیرد. این شیشه ها با طرح، نقش، مدل و رنگ‌های متفاوت قابل اجرا میباشد.

استفاده از شیشه های دوجداره با طرح و اشکال هندسی که در داخل شیشه بکار میرود، زیبایی خاصی به همراه دارد و یکی از عناصر مهم در دکوراسیون داخلی به حساب می آید. شیشه دکوراتیو دوجداره برای هر نوع فضایی از جمله مدرن و یا کلاسیک قابل طراحی و اجرا میباشد.

مجموعه ما با توجه به نیاز مشتریان، قادر به اجرای انواع طرح های دکوراتیو درخواستی شما مشتریان عزیز میباشد و همچنین در صورت تمایل میتوانید با مشاهده ی طرح های ما،که در پروژه های بسیاری اجرا شده اند، دکوراتیو مورد نظر خود را انتخاب کنید.

شیشه طرحدار

شیشه های طرحدار به شیشه هایی گفته می شود که طرح هایی متنوع و با سبک های خاص بر روی شیشه ها چاپ و یا حکاکی شده است. از این نوع شیشه ها معمولا در درب های ورودی اصلی، شیشه های سرویس بهداشتی و حمام، پنجره ها، آکواریوم، پارتیشن های شیشه ای و … استفاده میشود و زیبایی خاصی به محیط میبخشد و همچنین در طراحی دکوراسیون داخلی نیز کاربرد زیادی دارد.

انواع شیشه های طرحدار:

 • شیشه سندبلاست طرحدار
 • شیشه های چاپی رنگی
 • شیشه استین گلاس

 

سندپلاست طرحدار

شیشه های سندبلاست طرحدار در واقع همان شیشه های سندبلاست هستند با این تفاوت که در هنگام اجرای فرآیند سندبلاست، طرح های مورد نظر را برروی شیشه شکل میدهند. طرح های سندپلاست بسیار زیادی وجود دارد بسته به کاربرد و درخواست مشتریان عزیز بر روی هر نوع شیشه ای (اغلب شیشه های با ضخامت ۶ میلیمتر) قابل اجرا میباشد.

شیشه های چاپی

شیشه های چاپی رنگی نیز همان فرآیند چاپ عکس روی شیشه است که طرح های مورد نظر، بر روی شیشه چاپ میشوند.

شیشه استین گلاس

شیشه استین گلاس از جدیدترین و زیباترین نوع شیشه ها محسوب میشود.در فرآیند تولید شیشه استین گلاس ابتدا شیشه سندبلاست میشود و سپس بعد از اسیدکاری، حکاکی خواهد شد و پس از آن بر روی حکاکی ها، رنگ نقره ای یا طلایی زده میشود.

شیشه هوشمند

شیشه هوشمند به شیشه هایی گفته می شود که با جریان برق امکان تغییر شیشه از حالت مات به شفاف امکان پذیر است.

شیشه های هوشمند از دو لایه شیشه (لمینت یا دوجداره) به همراه یک فیلم هوشمند تشکیل شده اند که قابلیت مات و شفاف شدن خود را از این فیلم می‌گیرند.فیلم هوشمند می‌تواند بین دو لایه شیشه قرار گیرد و یا بصورت پشت چسبداربر روی شیشه های نصب شده، چسبانده شوند.

تکنولوژی شیشه هوشمند بسیار حساس بوده و امکان آسیب دیدن آن در برابر ضربه، رطوبت، گرد و خاک و خراش وجود دارد. از این رو طلق های هوشمند پشت چسبدار نیاز به مراقبت و نگهداری بیشتری خواهند داشت.

از شیشه های هوشمند در مراکز درمانی، محیط هایی با حریم خصوصی، هتل ها و مراکز اداری و مسکونی استفاده می شود.

مزایای شیشه هوشمند:

 • به دلیل اینکه حالت OFF در این شیشه ها همان حالت مات است، پس هنگام قطعی برق مشکلی برای حریم های خصوصی مانند حمام و سرویس بهداشتی وجود ندارد.
 • امکان استفاده از شیشه ها به عنوان Back Projection برای تماشای فیلم و با استفاده از پروژکتور.
 • کاهش مصرفی انرژی با جلوگیری از ورود اشعه های خورشید.
 • امکان ایجاد حریم خصوصی در کسری از ثانیه با ریموت

پرده کرکره ای

در بین دو لایه شیشه دوجداره قرار میگیرد بطوریکه تغییرات زاویه و باز و بسته شدن آن، در داخل شیشه قابل اجرا میباشد.کرکره ها از جنس آلومینیوم است و در رنگ های مختلف قابل اجرا میباشد و نوع شیشه‌های به کار رفته نیز شیشه سکوریت می‌باشد.

مزیت ها:

 • محفوظ شدن پرده از حرارت ناشی از آفتاب
 • بهداشتی بودن پرده به دلیل عدم تماس با محیط خارجی شیشه
 • صرفه جویی در مصرف انرژی
 • ماندگاری بالا به دلیل در دسترس نبودن
 • عدم نیاز به نگهداری

 

انواع پرده کرکره داخل شیشه

پرده کرکره داخل شیشه عموما در محیط های اداری، شرکت ها، بیمارستان ها،مدارس و مکان های تجاری، استخرها و بطور کلی در مکان هایی که دسترسی زیادی به پنجره ها دارند و از لحاظ بهداشتی نیاز به مراقبت دارند مورد استفاده قرار میگیرد و بسته به مکان مورد استفاده به انواع پرده های زیر تقسیم بندی میشوند:

پرده کرکره مگنتی(آهنربایی):

سیستم پرده کرکره مغناطیسی به این صورت است که می‌توان از قدرت مغناطیسی در سیستم پرده کرکره استفاده کرد و حرکت پرده داخل شیشه بصورت سایه روشن و بالا و پایین، توسط مگنت ها و بدون هیچ دسترسی به داخل شیشه صورت پذیرد.

پرده کرکره باتومی:

این مدل نوعی از پرده‌های داخل شیشه دوجداره می‌باشد که امکان سایه روشن شدن توسط باتوم را فراهم می‌کند ولی بالا و پایین کردن پرده توسط نخ امکان دارد. یعنی بر خلاف سایر سیستم‌های نخی و مگنت که امکان سایه روشن شدن و بالا پایین رفتن پرده فقط با یک وسیله امکان پذیر بود این سیستم با دو وسیله یعنی باتوم برای سایه روشن و نخ برای بالا و پایین شدن مورد استفاده قرار می‌گیرد.

پرده کرکره ولومی:

در این نوع،پرده کرکره ای به صورت دستی (مانند ولوم رادیو) تنظیم می‌شود و فقط امکان سایه روشن کردن وجود دارد و پرده داخل شیشه بالا و پایین حرکت نمی کند.

پرده کرکره کنترلی:

در این مدل، کرکره بین دوجداره مجهز به یک موتور میباشد و این امکان را به شما میدهد که کرکره را توسط یک ریموت به سمت بالا و پایین و یا بصورت سایه روشن درآورید.حتی کنترل چندین پرده با یک ریموت امکان پذیر است.مزیت این مدل در ایناست که، بر خلاف مدل دستی، پرده کاملا به سمت بالا جمع میشود.

پرده کرکره اتوماتیک

پرده کرکره ولومی

پرده کرکره مگنتی

بلوک شیشه ای

به بلوک هایی گفته می‌شود که از شیشه ساخته شده و طرح ها، رنگ ها و ابعاد مختلفی دارند. این قطعات بیشتر جنبه تزئینی دارند و برای جداسازی قسمت های مختلف ساختمان استفاده می شود.

مهمترین مزیت استفاده از این بلوک ها این است که نور طبیعی را وارد محیط میکنند. برای اتصال میان آجر شیشه ای معمولاً به جای ملات از چسب استفاده می‌شود ولی معمولا با گچ یا سیمان سفید بندکشی می شود. ضخامت آنها در مقایسه با دیوار های سنتی و آجری بسیار کمتر است ولی به دلیل دوجداره بودن این بلوک ها و فضای خلاء بین دوجداره عایق مناسبی برای صدا و رطوبت و گرما میباشند.

تمیز کردن بلوک های شیشه ای بسیار راحت است و بسیار محکمتر از بلوک های سیمانی آجرهای ساختمانی هستند ولی هیچگاه در ساخت دیوار باربر نمیتوان از این بلوک ها استفاده کرد همچنین درمقابل ضربه های سنگین مقاومت کمی از خود نشان میدهند.

بلوک های شیشه ای وزن کمی دارند و ابعاد معمول بلوک های شیشه ای ۲۰ در ۲۰ در ۵ است ولی در طرح ها رنگ ها و ابعاد مختلفی یافت می شود. از انواع مختلف بلوک شیشه ای میتوان  بلوک‌های شیشه‌ای مات ، بلوک‌های شیشه‌ای طرح‌دار، بلوک‌های شیشه‌ای شفاف، بلوک‌های شیشه‌ای رنگی، بلوک‌های شیشه‌ای توپر، بلوک های شیشه ای ضد حریق را نام برد.